Malatya

Adil Gevrek’den Teknik Direktör İtirafı

Süper Ligin Malatya temsilcisi Yeni Malatyaspor ligin ikinci yarısında adeta çöküş yaşadı. Ligde ikinci yarı başında teknik direktör Sergen yalçın ile yolları ayıran Yeni Malatyaspor bu dönemden sonra kendini toparlayamadı. Sergen Yalçın’dan sonra teknik direktörlük görevini Kemal Özdeş yürüttü ve Kemal Özdeş de istenen performansı gösteremedi. 5 haftanın sonunda Kemal Özdeş de teknik direktörlük görevinden ayrıldı. Kemal Özdeş’in bıraktığı teknik direktörlük görevine Hikmet Karaman geldi. Hikmet Karaman da takımdaki çöküşü durduramadı ve Hikmet Karaman yönetimindeki Yeni Malatyaspor Süper Ligden TFF 1. Lige düştü.

Corona virüsünün futbol kulüplerinde yarattığı sıkıntı sebebiyle ligden düşmenin bu sezon kaldırılması ile Yeni Malatyaspor Süper Ligde kalma şansını yakaladı. Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek takımın kötü performansı ile ilgili olarak bir itirafta bulundu.

‘’Tek Hatamız Yok’’

Adil Gevrek sezon ortasında teknik direktör Sergen Yalçın ile yolların ayrılmasının hatalı bir karar olduğunu söyledi. Kulüp başkanı Sergen Yalçın’ın kulüp yönetimi kararı ile gittiğini ama bu kararın hatalı bir karar olduğunu belirtti. Adil Gevrek yönetim olarak yapılan hatanın sadece Sergen yalçın olmadığını birçok hatanın yapıldığını da ifade ederek önemli olan hataları tekrarlamamak olduğunu söyledi.

Güncel Yazılar