Sergen Yalçın

Yeni Malatyaspor’da Teknik Direktör Arayışı

Süper Ligin devre arasında teknik direktör Sergen Yalçın ile Yeni Malatyaspor yollarını ayırmıştı. Malatya ekibi bu dönemde yeni teknik direktör olarak Kemal Özdeş ile çalışmaya başlamıştı. Kemal Özdeş ile de istediği performansı yakalayamayan Yeni Malatyaspor 5 haftalık çalışmanın sonucunda teknik adamla da çalışmayı bıraktı.

Teknik direktör sorununu tam anlamıyla çözemeyen Yeni Malatyaspor’un son teknik direktörü Hikmet Karaman’dı. Pandemi sürecinde lig maçlarına verilen ara dönemi de teknik direktör Hikmet Karaman ile geçiren Yeni Malatyaspor başlayan lig maçlarında hayal kırıklığına uğradı. Sezon sonunda ligden düşen ama bu sezon ligden düşmenin kaldırılması ile tekrar Süper Lige dönen Malatya ekibi tekrar teknik direktör arayışını sürdürüyor. 2020-2021 futbol sezonunda Hikmet Karaman ile çalışmayacak olan Yeni Malatyaspor ilk teknik direktör adayını belirledi.

Aday İrfan Buz

Bursaspor’u çalıştıran teknik direktör İrfan Buz’u takımın başında görmek isteyen Yeni Malatyaspor yönetimi transfer çalışmalarına başladı. Yeni futbol sezonunda teknik direktör olarak İrfan Buz’un olması için sarı isyahlı yönetim önümüzdeki günlerde İrfan Buz ile masaya oturması planlanıyor.

Güncel Yazılar