2019-2020 futbol

Hikmet Karaman Dönemi Bitti

Yeni Malatyaspor 2019-2020 futbol sezonunda kulüp tarihinin en kötü sezonunu geçirdi. Malatya ekibi Süper Ligin son haftası oynanan maç ile ligden düştü ve yeni sezonda TFF 1. Ligde mücadele edecek. Takımın bu düşüşü takımda ve taraftarlarda büyük üzüntüye neden oldu. Ligin ikinci devresinde puan kayıpları yaşayan Yeni Malatyaspor toparlanamadı. Yeni Malatyaspor yönetimi yaşanan bu kötü sezon ve ligden düşmenin ardından teknik direktör Hikmet Karaman ile yollarını ayırdı.

Sarı siyahlı takımda ligin ilk yarısı teknik direktörlük görevini Sergen Yalçın yürütüyordu. Ligin ikinci yarısının başında Sergen Yalçın ile çalışmayı noktalayan Yeni Malatyaspor Kemal Özdeş ile yola devam etti. Kemal Özdeş de kısa çalışma döneminden sonra Malatya ekibinden ayrıldı. Kemal Özdeş’in ardından Hikmet Karaman teknik direktörlük görevini yürütmeye başladı. Hikmet Karaman da takımı ligde tutmaya başaramadı.

İki Takım da Ligden Düştü

Hikmet Karaman önce Kayserispor’u çalıştırmış ve ardından Yeni Malatyaspor’u çalıştırmaya başlamıştı. Teknik adamın çalıştırdığı iki takım da Süper Ligden 1. Lige düştüler. Kayserispor ve Yeni Malatyaspor yeni futbol sezonunda 1. Ligde mücadele edecekler.

Güncel Yazılar