Malatya

Yeni Malatyaspor’da Sezon Hazırlığı

Süper Ligin Malatya temsilcisi ekibi Yeni Malatyaspor sezon sonunda TFF 1. Lige düştü. Takım ve taraftarların ligden düşme üzüntüsü kısa sürdü ve bu sezon geçerli olmak üzere ligden düşme kaldırıldı. Yeni Malatyaspor takımı Süper Ligden düştüğü hafta hemen TFF 1. Ligden tekrar Süper lige çıkma planları yapıyordu. Sarı siyahlı ekibin Süper Ligde kalma fırsatı ortaya çıkınca Yeni Malatyaspor yönetimi ve futbolcular yeni futbol sezonunda düşme riski olmadan bir sezona hazırlanıyor.

Süper Ligin 2020-2021 futbol sezonu eylül ayında başlıyor. Yeni Malatyaspor kulübü ağustos ayında kamp çalışmalarını ve transfer çalışmalarını ağustos ayında yapmak için planlarını yapıyor. Malatya ekibi ağustos ayının ikinci haftası iki etaplı kampa girecek ve kamp Türkiye’de olacak.

İlk Hedef Yeni Teknik Direktör

Yeni Malatyaspor transfer sürecinde ilk olarak teknik direktör konusunu çözmeyi düşünüyor. Yeni sezona yeni teknik direktör ile hazırlanacak olan Yeni Malatyaspor teknik direktör transferinden sonra futbolcu transferi üzerine yoğunlaşacak. Sezon sonunda Yeni Malatyaspor’da sözleşmesi biten 10 futbolcu bulunuyor. Yönetim ağustos ayında sözleşmesi biten futbolcularla da masaya oturacak.

Güncel Yazılar