2019-2020 futbol

Hamza Hamzaoğlu Dönemi Başladı

Yeni Malatyaspor 2019-2020 futbol sezonunda yaşadığı kötü performansı yeni sezonda yaşamak istemiyor. Sezon boyunca galibiyeti unutan Malatya ekibi yaşadığı puan kayıplarının sonucunda ligden düştü. Bu sezon ligden düşme kararının kaldırılması ile Yeni Malatyaspor da Süper Ligde kaldı. Yeni Malatyaspor kulübü yeni sezon için değişime ilk olarak teknik direktörden başladı. Sezon içinde Sergen Yalçın, Kemal Özdeş ve son olarak Hikmet Karaman ile çalışan takımda Hikmet Karaman teknik direktörlük görevinden ayrıldı.

Hikmet Karaman’dan boşalan teknik direktörlük görevine Hamza Hamzaoğlu getirildi. Hamza Hamzaoğlu 50 yaşında ve geçen sezon Ankara kulübü Gençlerbirliği’ni çalıştırdı. Hamza Hamzaoğlu ile sözleşme imzalanana kadar takımı sportif direktör Ali Ravcı çalıştırıyordu.

‘’Hamza Hamzaoğlu Hoş Geldin’’

Yeni Malatyaspor Kulübü Hamza Hamzaoğlu ile anlaşmaya vardıklarını ve sözleşme imzaladıklarını açıkladı. Sarı siyahlı kulüp sosyal medya hesabı ve internet sitesinden de Hamza Hamzaoğlu’na hoş geldin diyen bir paylaşım yaptı. Yeni Malatyaspor paylaşımında Hamza Hamzaoğlu’nun teknik direktörlük kariyerindeki fotoğraflarının ve imza töreninden fotoğrafların bulunduğu bir video da yayınladı.

Güncel Yazılar