27. hafta

Hikmet Karaman Yenilgiyi Değerlendirdi

Süper Lig 27. Hafta maçında Kasımpaşa’ya 2-1 yenilen Yeni Malatyaspor bu yenilgi ile düşüşünü sürdürdü. Malatya ekibi kendi sahasında oynadığı bu maçta kendi saha avantajını da kullanamadı ve ligden düşme hattından çıkamadı. Yeni Malatyaspor’u pandemi öncesi dönemde çalıştırmaya başlayan teknik direktör Hikmet Karaman’ın bu maçı 4. Maçtı. Hikmet Karaman 4. Maçında da galibiyeti bulamadı Yeni Malatyaspor da 12 maçtır galibiyeti unuttu.

Teknik direktör Hikmet Karaman da Kasımpaşa maçının Yeni Malatyaspor için önemli bir maç olduğunu ve avantajı kaçırdıklarını söyledi. Teknik adam maçta ilk golü attıklarını ve bu gol ile maçta 1 saati kontrol altına aldıklarını açıklayarak bir hata ile maçı kaybettiklerini ifade etti.

‘’Takım Stres Altında’’

Yeni Malatyaspor’un 9 haftadır maç kazanamamasının stresinin takımın üzerinde bir baskı oluşturduğunu söyleyen Hikmet Karaman maçta yapılan hataların sonucu gol yediklerini anlattı. Teknik adam oynadıkları futbola göre bu yenilgiyi hak etmediklerini ama takım olarak pes etmeyeceklerini ifade etti. Hikmet Karaman gelecek hafta oynayacakları Göztepe maçı ile yeni bir başlangıç yapacaklarını ve ligde kalacaklarını belirtti.

Güncel Yazılar