Sergen Yalçın

Hikmet Karaman’ın 4. Maçı

16 Ocak 2020’de teknik direktör Sergen Yalçın ile yolları ayıran Yeni Malatyaspor istediği başarılı grafiği yakalayamadı. Sergen Yalçın’dan sonra teknik direktörü Kemal Özdeş ile anlaşan Malatya ekibi kısa sürede Kemal Özdeş ile de yolları ayırdı. 4 Mart 2020 tarihinde Hikmet Karaman ile yola devam etme kararı alan sarı siyahlı takım yine de puan kayıplarına dur diyemiyor.

Hikmet Karaman Yeni Malatyaspor’u çalıştırmaya başladıktan sonra 4 maça çıktı. Takımın başına geçtikten 2 gün sonra Malatya ekibi Konyaspor ile karşılaştı ve maçtan 1-1 berabere ayrıldı. Ardından Trabzonspor ile mücadele eden Yeni Malatyaspor bu maçtan 3-1 yenilgi ile ayrıldı. Trabzonspor yenilgisinden sonra Kayserispor ile karşılaşan Hikmet Karaman’ın takımı Kayserispor’a 2-1 yenildi.

12 Maçlık Galibiyet Hasreti

Pandemi sebebiyle lige verilen aradan sonra ilk maçına Kasımpaşa karşısında çıkan Yeni Malatyaspor bu maçtan galibiyet ile ayrılmayı hedefliyordu. 11 maçtır galibiyete hasret olan Yeni Malatyaspor Kasımpaşa’ya da 2-1 yenildi. Yeni Malatyaspor’un Hikmet Karaman’ın teknik direktörlüğünde çıktığı 4. Maçta da galibiyet ile tanışılamadı. Hikmet Karaman Yeni Malatyaspor’un hasret kaldığı yükselen grafiği bulamadı.

Güncel Yazılar