2019-2020 futbol

Yeni Malatyaspor’da Düşüş Sürüyor

Yeni Malatyaspor 2019-2020 futbol sezonunda süper ligdeki en kötü sezonunu yaşıyor. Malatya temsilcisi takım ligin ikinci yarısında yaşadığı düşüşü ve puan kayıplarını durduramıyor. Yeni Malatyaspor takımı ligin ilk yarısında 15 Aralık tarihinde oynanan 15. Hafta maçı olan Beşiktaş maçından itibaren maç kazanamadı. Beşiktaş’ı 2-0 yendiği bu maçtan sonra Malatya ekibi galibiyeti unuttu.

Bu süreçte de teknik direktör değişiklikleri yapan Yeni Malatyaspor en son Hikmet Karaman ile çalışmaya başladı. Pandemi sürecinde de evde antrenman programını uygulayan takım 12 Haziran’da başlayan lig maçlarına hazırlıklara başladığında da moral bozukluğu yaşadı. Yeni Malatyaspor futbolcularında çıkan pozitif corona virüsü vakaları takımın moral ve motivasyonunu da bozmuştu.

16. Sıraya Düştü

Bütün olumsuzluklara rağmen lige yeni bir başlangıç yapma düşüncesiyle hareket eden sarı siyahlı takım 3 ay sonra ilk lig maçında Kasımpaşa ile karşılaştı. Yeni Malatyaspor kendi sahasında oynadığı Kasımpaşa maçına galibiyet ve 3 puan hedefiyle çıktı fakat istediği sonucu alamadı. Maçtan 2-1 yenilgi ile ayrılan Yeni Malatyaspor düşüşünü sürdürdü ve lig puan sıralamasında 25 puanla 16. Sıraya geriledi. Yeni Malatyaspor sezon sonunda ligden düşme bölgesine daha da yaklaştı ve süper ligde kalma ihtimalini zayıflattı.

Güncel Yazılar