Malatya

Yeni Malatyaspor Göztepe Hazırlığında

Süper Lig Malatya temsilcisi Yeni Malatyaspor ligden düşmeme mücadelesi veriyor. Lig maçlarına verilen pandemi arasının ardından Kasımpaşa maçı ile başlayan Yeni Malatyaspor bu maçtan umduğunu bulamadı. Yeni Malatyaspor kendi sahasında oynadığı Kasımpaşa maçında kendi sahasında oynamanın avantajını kullanamadı ve maçtan 2-1 yenilgi ile ayrıldı.

Bu yenilgi ile lig puan sıralamasında 16. Sıraya gerileyen Malatya ekibi 20 Haziran Cumartesi günü oynayacağı Göztepe maçına hazırlanmaya başladı. Göztepe maçını da Yeni Malatyaspor kendi sahasında oynayacak. Nurettin Soykan Tesisleri’nde antrenman yapan sarı siyahlı takım teknik direktör Hikmet Karaman yönetiminde çalışıyor. Yeni Malatyasporlu futbolcular ısınma hareketleri ile antrenmana başladılar ve ardından pas çalışmaları ile antrenmanı sürdürdüler.

Ligde Kalmak için 3 Puan Şart

Yeni Malatyaspor’un rakibi İzmir ekibi de Malatya’ya galibiyet hedefiyle geliyor. Geçen hafta kendi sahasında lig lideri Trabzonspor’a yenilen Göztepe Yeni Malatyaspor’u yenip bu yenilginin izlerini silmek istiyor. Yeni Malatyaspor’un ise ligde kalan 7 maçından biri olan Göztepe maçında 3 puan alması gerekiyor. Malatya ekibinin sezon sonunda ligde kalması için bundan sonraki maçlarını kazanması gerekiyor.

Güncel Yazılar