Süper Lig

Hikmet Karaman’ın Açıklamaları

Yeni Malatyaspor Süper Lig ikinci yarısında puan kayıpları yaşadı. Malatya ekibinin bu durumu takımı ligden düşme bölgesine getirdi. Ligin ikinci yarısında teknik direktör Sergen Yalçın ile çalışmayı bırakan Yeni Malatyaspor Sergen Yalçın’dan sonra Kemal Özdeş ile çalıştı. Kemal Özdeş ile de yolları ayıran takım Hikmet Karaman ile yol devam ediyor.

Yeni Malatyaspor 31. Hafta Sivasspor galibiyeti ile nefes alma şansı buldu. Teknik direktör Hikmet Karaman pandemi döneminin sonrası ve yüksek sıcaklıklarda futbol oynamanın çok zor olduğunu söyledi. Hikmet Karaman maçın son dakikalarında karşılaşmanın sonucunun 360 derece değişebileceğini bunun en güzel örneğinin de Fenerbahçe ile oynadıkları maç olduğunu söyledi.

‘’Yorum Yapmak Doğru Değil’’

Yeni Malatyaspor teknik direktörü bu sezon ligde düşme olmayacak iddiaları ile ilgili olarak bu konuda yorum yapmanın doğru olmadığını belirtti. Hikmet Karaman takım olarak kalan maçlarda ligde kalmak için mücadele edeceklerini ve bu kararı düşünmeden oynayacaklarını ifade etti. Teknik adam 13 Temmuz Pazartesi günü kendi sahalarında oynayacakları Beşiktaş maçına da ligde kalma düşüncesi ve 3 puan hedefiyle çıkacaklarını sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar