Göztepe

Yeni Malatyaspor Nefes Aldı

Yeni Malatyaspor kendi sahasında Göztepe ile karşılaştı. Malatya temsilcisi 21 Haziran Pazar günü (dün) kendi sahasında oynadığı maçı 2-1 kazandı. Bu galibiyet Yeni Malatyaspor için adeta bir nefes oldu. 12 maçtır galibiyeti unutan sarı siyahlı takım ligden düşme riskini de taşıyor. Sezon sonunda Süper Ligde kalmak isteyen Yeni Malatyaspor Göztepe maçına 3 puan hedefiyle çıkmıştı ve bu hedefini de gerçekleştirdi. Pandemi sonrası başlayan lig maçlarında geçen hafta Kasımpaşa ile karşılaşan ve bu maçtan yenilgi ile ayrılan Malatya ekibi Göztepe maçı ile gecikmiş bir başlangıç yaptı.

Yeni Malatyaspor takımının yardımcı antrenörü Hasan Özer de galip geldikleri bu maçın önemini vurgulayarak hayati bir maçı kazandıklarını söyledi.

‘’Hikmet Karaman Tepkisini Gösterdi’’

Hasan Özer Yeni Malatyaspor’un uzun süre maç kazanamaması ve covid 19 sebebiyle kötü bir süreç geçirdiklerini belirtti. 2-1 sonuçlanan bu maçta Yeni Malatyasporlu futbolcuların tüm güçlerini ortaya koyduklarını anlatan Hasan Özer takımın inançlı futbolu ile 3 puanı aldıklarını da ifade etti. Göztepe maçında teknik direktör Hikmet Karaman’ın kırmızı kart görmesi konusunda da açıklama yapan Hasan Mert teknik adamın haksızlığa karşı tepkisini dile getirdiğini belirtti.

Güncel Yazılar