Sergen Yalçın

Yeni Malatyaspor’da Yeni Teknik Direktör Adayı

Yeni Malatyaspor teknik direktör Sergen Yalçın ile yollarını ayırdıktan sonra başarılı bir teknik direktör ile çalışamadı. Süper Ligin ikinci yarı başında Sergen Yalçın ile çalışmayı bırakan Malatya ekibi Kemal Özdeş ile sözleşme imzaladı. Teknik direktör Kemal Özdeş’in Yeni Malatyaspor günleri kısa sürdü ve 5 hafta sonra Kemal Özdeş de ayrıldı. Kemal Özdeş’in ardından Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Hikmet Karaman oldu.

Hikmet Karaman’ın çalıştırdığı Yeni Malatyaspor takımı 11 maça çıktı. 11 maçta 7 yenilgi, 2 beraberlik ve 2 galibiyet aldı. Malatya ekibi bu sonuçlar ve puan kayıpları sonucunda Süper Ligden TFF 1. Lige düştü. 2019-2020 futbol sezonunda ligden düşmenin kaldırılması sonucu Yeni Malatyaspor ligde kaldı ama Hikmet Karaman ile yola devam etmeme kararı aldı. Yeni Malatyaspor’da teknik direktör arayışı sürerken antrenmanlar sportif direktör Ali Ravcı yönetiminde yapılıyor.

Sözleşme Yakında İmzalanabilir

Sarı siyahlı takımın yeni teknik direktör adayları için Hamza Hamzaoğlu ve Aykut Kocaman’ın ismi geçse de Yalçın Koşukavak ile görüşüldüğü iddia edildi. Son olarak Altay takımını çalıştıran Yalçın Koşukavak ile görüşen Yeni Malatyaspor kulübünün teknik adam ile anlaşma aşamasında olduğu ve yakında sözleşmenin imzalanacağı gelen haberler arasındadır.

Güncel Yazılar