2019-2020 futbol

Yeni Malatyaspor’un Hedefi 3 Puan

Yeni Malatyaspor 2019-2020 futbol sezonunda kötü bir gidişat sergiliyor. Ligin ikinci yarısı Malatya ekibinin düşüşü sürüyordu. Sıklıkla teknik direktör değişikliği yapan Yeni Malatyaspor son olarak mart ayı başında Hikmet Karaman ile çalışmaya başlamıştı. Hikmet Karaman’ın çalıştırdığı Yeni Malatyaspor 3 maça çıkabilmiş ve 19 Mart tarihinde pandemi sebebiyle lig maçları ertelenmişti.

Malatya ekibi Hikmet Karaman ile ilk olarak Konyaspor karşılaşmasına çıkmış ve maçtan 1-1 berabere ayrılmıştı. Ardından Trabzonspor ile karşı karşıya gelen Hikmet Karaman’ın çalıştırdığı Yeni Malatyaspor bu maçta 3-1 yenilmişti. Hikmet Karaman’ın 3. Maçı Kayserispor’a karşı olmuştu ve bu maçtan da 2-1 yenilgi ile ayrılmışlardı. Bu süreçten sonra lig maçlarına verilen corona virüsü arasından sonra Yeni Malatyaspor ilk maçını 13 Haziran’da Kasımpaşa ile oynadı. Kasımpaşa maçını da 2-1 yenilgi ile sonlandıran Malatya temsilcisi hikmet Karaman’ın 4. Maçında da galibiyeti bulamamıştı.

12 Maç Sonra Yüzler Güldü

Yeni Malatyaspor takımı 12 maçtır galibiyete hasret kalmıştı ve teknik direktör Hikmet Karaman ile de bu döngüyü kıramamıştı. 20 Haziran Cumartesi günü oynanan ligin 28. Hafta maçında Yeni Malatyaspor Göztepe’yi 2-1 yenerek 12 maç sonra maç kazandı. Teknik direktör Hikmet Karaman da 5. Maçında takımı galibiyet ile tanıştırdı.

Güncel Yazılar