2019-2020 futbol

Umutsuz Gaziantepspor Hazırlığı

Yeni Malatyaspor 2019-2020 futbol sezonu kulüp tarihinin en kötü sezonu olarak geçiriyor. Ligin bitmesine 1 hafta kala Yeni Malatyaspor ligde kalma mücadelesi veriyor. Matematiksel olarak son hafta maçlarındaki sonuçlara göre Malatya ekibinin ligde kalma umudu hala devam ediyor. Yeni Malatyaspor kulübü ligde kalma umudunu korusa da yeni sezonda Yeni Malatyaspor’un ligde kalma ihtimali çok yüksek görünmüyor.

33. hafta maçında Çaykur Rizespor ile karşılaşan ve bu maçtan 3-0 yenilgi ile ayrılan Yeni Malatyaspor bu maçtan sonra küme düşmeye iyice yaklaştı. 34. Hafta maçında 25 Temmuz Cumartesi günü Gaziantepspor ile karşılaşacak olan Yeni Malatyaspor bu maçı kazansa bile ligin diğer maç sonuçları da kulübün kaderini belirleyecek. Sarı siyahlı kulübün Süper Lige veda etmesi halinde teknik direktör Hikmet Karaman ile yolların ayrılacağına da kesin gözüyle bakılıyor.

10 Maçta 8 Puan

Süper Ligin ikinci yarısının başında teknik direktörü Sergen yalçın ile yolları ayıran Yeni Malatyaspor bu ayrılıktan sonra teknik direktör sıkıntısı çekmeye başladı. Kemal Özdeş ile çalışmaya başlayan takım Kemal Özdeş ile de çalışmayı bıraktı ve Hikmet Karaman ile sözleşme imzaladı. Yeni Malatyaspor takımının düşüşüne ve puan kayıplarına Hikmet Karaman da dur diyemedi. Teknik adam çalıştırdığı takım ile çıktığı 10 maçta 8 puan aldı ve Yeni Malatyaspor düşüşe devam etti.

Güncel Yazılar