2019-2020 futbol

Yeni Malatyaspor’da Ayrılıklar Başladı

Yeni Malatyaspor 2019-2020 futbol sezonunun kulüp tarihindeki en kötü sezon olarak geçiriyor. Malatya ekibinin bu hafta oynanacak son hafta lig maçlarından sonra ligde kalması için mucize gerekiyor. Takımın başarılı futbolcusu ligin devam ettiği süre içinde Yeni Malatyaspor ile sözleşme imzalamış ve yeni sezonda da takımda kalacaktı. Gökhan Töre’yi Beşiktaş’ın transfer etmek istediği ve 28 yaşındaki futbolcunun da bu isteğe sıcak baktığı iddia edildi. Ligin ilk yarısında Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü olan Sergen Yalçın ligin devre arasında Yeni Malatyaspor’dan ayrılmıştı.

Yeni Malatyaspor’dan sonra Beşiktaş teknik direktörü olan Sergen Yalçın takımda Gökhan Töre’yi de istiyor. Gökhan Töre’nin Yeni Malatyaspor’un ligde kalma ihtimalinin yüksek olmaması dolayısıyla Beşiktaş’a gitmeyi istediği biliniyor. Malatya ekibinin matematiksel hesaplama ile ligde kalma ihtimali bulunsa da gerçekleşme ihtimali de pek bulunmuyor.

Alacaklarından Vazgeçti

Gökhan Töre yeni sezonda Beşiktaş’ta forma giymek için Yeni Malatyaspor’da olan alacaklarından vazgeçeceği de gelen haberler arasında bulunuyor. Gökhan Töre Yeni Malatyaspor kulübünden bonservisini de istedi. Yeni Malatyaspor kulübünün Gökhan Töre’nin gidişi ve Beşiktaş transferi ile ilgili ne tepki vereceği ise henüz bilinmiyor ve merak ediliyor.

Güncel Yazılar