2019-2020 Süper Lig

Yeni Malatyaspor Yol Ayrımında

Yeni Malatyaspor 2019-2020 Süper Lig sezonunda yaşadığı kötü günleri yaşamamak hazırlıklarını sürdürüyor. Bu sezon ligin son sıralarından üst sıralara çıkamayan Yeni Malatyaspor sezon sonunda ligden düşmüştü. Covid 19’un futbol kulüplerinde yarattığı olumsuz etki nedeniyle ligden düşmenin kaldırılması ile Malatya ekibi ligde kalmıştı.

Yeni Malatyaspor Kulübü yeni sezonda iyi bir kadro oluşturmak için transfer görüşmelerine de hız verdi. Sarı siyahlı yakımın teknik direktörü değişti ve teknik direktörlük görevine Hamza Hamzaoğlu getirildi. Hamza Hamzaoğlu ile Yeni Malatyaspor Kulübü bir araya gelerek takımın ihtiyacı olan mevkideki futbolcular belirleniyor. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun kaleye, orta saha, defans ve forvete futbolcu transferini gündeme getirdiği iddia ediliyor.

Herrera İmza Atmaya Geliyor

Hamza Hamzaoğlu’nun taleplerini dikkate alan kulüp yönetimi kaleci transferi için sona geldi. Yeni Malatyaspor yönetimi Arjantinli kaleci Guido Herrera ile görüştü. Milli kaleci ile Yeni Malatyaspor kulübü transferde prensipte anlaştılar ve Herrera’nın 1-2 gün içinde Türkiye’ye gelmesi ve sözleşme imzalaması bekleniyor. Herrera’nın Türkiye ve Malatya gelmesinin ardından kulüp tesislerinde sözleşme imzalanacak.

Güncel Yazılar