Malatya

Yeni Malatyaspor’a Başkan Adayı

Süper Ligin Malatya temsilcisi Yeni Malatyaspor ligdeki kötü gidişatına dur diyemedi. Lig maçlarına verilen 3 ay arayı Yeni Malatyasporlu futbolcular evden antrenman ile değerlendirmişti. Türkiye futbol Federasyonu’nun 12 Haziran’da lig maçlarına başlama kararı ile sarı siyahlı ekip Nurettin Soykan Tesisleri’nde takım olarak antrenmanlara başlamıştı.

Geçen hafta pandemi sonrası ilk lig maçında Kasımpaşa ile karşılaşan Yeni Malatyaspor kendi sahasında oynadığı bu maçtan 2-1 mağlup ayrıldı. Bu yenilgi ile lig puan sıralamasında 16. Sırada gerileyen takım ligden düşme sınırına da girmiş oldu. Yeni Malatyaspor’un yaşadığı bu kötü sezondan Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı sorumlu görülmeye başlandı. Malatya’da iş hayatında önemli bir yeri olan Şevket Salik kulüp başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

‘’Başkanlık için Değil Malatya için’’

2019 yılında da Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı adayı olan Şevket Salık kulübün kötü gidişatı için kötü zamanda da kulübün yanında olacaklarını ifade etti. Şevket Salık Malatya’yı temsil eden kulübün adeta bakkal dükkânı gibi yönetildiğini belirterek Adil Gevrek’in görevi bırakması halinde göreve gelerek Yeni Malatyaspor’u hakettiği biçimde yöneteceklerini ifade etti.

Finansal sorunlarla da mücadele eden Yeni Malatyaspor’un bu sorununun çözümü için 5 milyon dolar bankada para olduğunu ve başkanlık için değil kulüp için çalışacağını da sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar