Süper Lig

Yeni Malatyaspor’un Düşüşü

Yeni Malatyaspor Süper Lig ilk yarısındaki başarılı performansını ligin ikinci yarısında gösteremedi. Ligin ikinci yarısında düşüşe geçen Malatya ekibi sezon sonunda lige veda etme sınırına da yaklaştı. Sergen Yalçın ile ligin ikinci yarısının başında yolları ayıran Yeni Malatyaspor yeni teknik direktör sorununu da çözemedi.

Sergen Yalçın’ın ardından Kemal Özdeş ile çalışmaya başlayan sarı siyahlı takım Kemal Özdeş ile de yollarını 5 haftada ayırdı. Kemal Özdeş’in ardından teknik direktörlük görevini Hikmet Karaman’a bırakan Yeni Malatyaspor istediği performansı yakalayamadı. Hikmet Karaman’ın da çalıştırdığı takım ligde düşme bölgesinden çıkamadı.

6 Maçtan 5 Puan Yetmedi

Hikmet Karaman göreve başlamasının ardından covid 19 sebebiyle lig maçlarına ara verildi. 3 aylık sürecin ardından Yeni Malatyaspor lige yeni bir başlangıç yapma ümidiyle lig maçlarına hazırlandı. Ama oynanan maçlar yenilgi ve puan kayıpları ile devam etti. Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Hikmet Karaman 6 maç ile takıma 5 puan sağladı. Takımın kazandığı bu puan Yeni Malatyaspor’un ligde kalmasına yeten bir puan değildi. Malatya ekibi kalan 4 maçından galibiyet ile ayrılmazsa yeni sezonda Süper Ligde yer alamayacak.

Güncel Yazılar