2019-2020 futbol

Divan Kurulu’ndan Açıklama

Yeni Malatyaspor 2019-2020 futbol sezonunu kulüp tarihinin en kötü sezonu olarak geçirdi. Ligin ikinci yarısında aldığı mağlubiyetler ile alt sıralardan kurtulamayan Malatya ekibi sezon sonunda ligden düştü. Yeni sezonda TFF 1. Ligde mücadele edecek Yeni Malatyaspor corona virüsü sebebiyle alınan bir kararla Süper Ligde kaldı. Covid 19’un futbol kulüplerinde yarattığı sıkıntı nedeniyle bu sezon ligden düşme kaldırıldı ve Yeni Malatyaspor da ligden düşmekten kurtuldu.

Yeni Malatyaspor Kulübü yeni sezonda aynı sıkıntıları yaşamak istemiyor. Kulübün yaşadığı bu sıkıntılı ve üzücü süreçte Kulüp Başkanı Adil Gevrek’in kötü yönetimi olduğu düşünülüyor. Adil Gevrek kulübün başarısızlığı sebebiyle sıklıkla eleştiriliyor. Yeni Malatyaspor Kulübü Divan Kurulu da yaptığı açıklama ile bu sezon yaşanan başarısızlık nedeniyle kulüp yönetiminin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyledi.

‘’Güven Kaybı Yaşandı’’

Divan Kurulu açıklamasında ligin ikinci yarısında sergilenen başarısız performansın taraftarları ve Yeni Malatyaspor camiasını üzdüğünü belirtti. Divan Kurulu başarısızlık nedeniyle ger dönülemez hatalar yapıldığını ve bu hataların tekrarlanmaması için kulüp yönetiminin güven kaybı yaşadığını ve gereğinin yapılmasını ifade etti.

Güncel Yazılar