2019-2020

Yeni Malatyaspor’u Sevindiren Sonuçlar

Yeni Malatyaspor 2019-2020 futbol sezonunda kötü bir dönem geçiriyor. Özellikle ligin ikinci yarısında puan kayıpları yaşayan Malatya ekibi ligde puan sıralamasında 15. Sırada bulunuyor. Ligden düşme riski bulunan bölgede bulunan Yeni Malatyaspor 12 Haziran’da başlayacak lig maçlarına hazırlıklarını da sürdürüyor.

Antrenmanlara corona virüsü vakaları sebebiyle ara verilmişti. Yeni Malatyaspor’da iki kere yapılan covid 19 testinde farklı kişilerde corona virüsü tespit edilmişti. Üstü üste çıkan covid 19 vakaları sebebiyle morallerin bozulduğu takımda son yapılan covid 19 test sonuçları negatif çıktı. Son test sonuçları ile rahat bir nefes alan Yeni Malatyaspor tekrar antrenmanlara başlama kararı aldı. Negatif test sonuçları takımda sevinç yarattı.

Tedavi Ediliyor

Yeni Malatyaspor’a 5 futbolcu ve 1 kulüp çalışanı olmak üzere 6 kişide covid 19 tespit edilmişti. Bu süreçte antrenmanlara ara veren takımda corona virüsü tespit edilen kişilerin tedavisine de başlandı. Son yapılan testin negatif çıkması ile çalışmalara başlayan Yeni Malatyaspor’un tek hedefi ligde kalan maçlarında puan kaybı yaşamamak ve ligden düşme bölgesinden çıkmak oldu.

Güncel Yazılar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir